Wędkowanie

Do naszego ośrodka wypoczynkowego Ekoeden, położonego nad jeziorem Siecino, zapraszamy osoby, które pasjonują się łowieniem ryb, a zwłaszcza te, dla których wędkowanie jest formą aktywnego odpoczynku i miłego spędzania wolnego czasu.

Jezioro Siecino to akwen o powierzchni 788 hektarów. Niespotykana I klasa czystości wód powoduje, iż jezioro charakteryzuje się krystalicznie czystą wodą z przejrzystością do 10 metrów. Największa głębokość jeziora dochodzi do 48 metrów, a średnia głębokość to 14 metrów, mimo tego nie brakuje miejsc na jeziorze z podwodnymi łąkami czy wypłyceniami. Jezioro jest typu sielawowego, co sprawia, że w akwenie bytuje duża ilość drapieżników. Siecino ma bardzo zróżnicowaną linię brzegową oraz ciekawe ukształtowanie dna, dlatego też zachęca wędkarzy do poszukiwania dużych okazów szczupaka czy okonia. Trzeba zaznaczyć, że chociaż w jeziorze dominuje sielawa, to jednak można tutaj łowić i inne gatunki ryb (węgorz, płoć, leszcz, wzdręga, miętus).

Miłośnicy wędkowania, którzy wybierają nasz ośrodek na miejsce spędzenie urlopu, łowią piękne okazy szczupaków (powyżej 5 kg), okoni (powyżej 1 kg), czy węgorza (powyżej 2 kg).

Na terenie Ekoedenu można wędkować z 4 pomostów lub wynająć łodzie wiosłowe. W ośrodku istnieje możliwość wykupienia czasowego pozwolenia na wędkowanie na jeziorze Siecino - cennik zezwoleń oraz regulamin dostępny jest na stronie przedsiębiorstwa rybackiego Złocieniec - www.zlocryb.hg.pl. Zapraszamy wszystkich wędkarzy, którzy poszukują niezapomnianych wrażeń i chcą przeżyć przygodę swojego życia.

Dla osób chcących dowiedzieć się więcej na temat łowienia na jeziorze Siecino gorąco polecam blog naszego stałego bywalca, który dokładnie opisuje jezioro oraz zdradza tajniki łowienia na tym akwenie myfishing.pl

Zapraszamy nad Siecino do EKOEDENU - to PRAWDZIWY "RAJ" dla WĘDKARZY!!!!!

ZAPRASZAMY GORĄCO!!!